ZASŁUŻENI W EDUKACJI HISTORYCZNEJ

15 szkół i 15 nauczycieli zasłużonych w edukacji i propagowaniu najnowszej historii Polski zostało nagrodzonych podczas gali Instytutu Pamięci Narodowej, która odbyła się 16 października w Rudzie Śląskiej. Uroczystość stanowiła część obchodów 15-lecia utworzenia katowickiego oddziału IPN-u.

Mając świadomość, jak niezwykle ważne i trudne jest stworzenie młodym ludziom warunków do kształtowania właściwej postawy patriotycznej, a nade wszystko uświadomienie wartości, jakie łączą się wraz z pogłębianiem wiedzy na temat historii Polski XX wieku, chcemy  podziękować nauczycielom i szkołom za wybitne zasługi w krzewieniu wiedzy o najnowszej historii Polski” – stwierdził dr hab. Adam Dziurok, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej                w Katowicach.

Wśród wyróżnionych szkół  znalazł się Zespół Szkół nr 3 im. J. Korczaka. To dla nas ogromne wyróżnienie       i docenienie naszej pracy. Cieszymy się, że możemy współpracować z IPN, jest to dla nas ogromnym wsparciem w edukacji historycznej. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, lekcjach, pokazach filmowych, wystawach. Korzystali z opracowań, bogatych materiałów archiwalnych, a zastosowanie ciekawych metod dydaktycznych zachęcało ich do samodzielnych poszukiwań.

Dziękujemy Instytutowi za wieloletnią współpracę, a w szczególności: panu Dyrektorowi oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, dr Andrzejowi Sznajderowi oraz pracownikom Biura Edukacji Publicznej : pani dr Kornelii Banaś i pani mgr Annie Skiendziel.

Połączył nas wspólny cel – edukacja, a jak powiedział nasz patron Janusz Korczak:

„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni

Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej”.

Izabela Wojtylak