Ø  PSO

FINAŁ XII POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI

W środę 26 maja zakończyliśmy jubileuszowy, X Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień”. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych zaplanowane początkowo terminy konkursów musiały ulec zmianie. Mimo tych przeciwności, dzięki życzliwości osób i instytucji zaangażowanych w organizację imprezy  dotarliśmy do finału. Równocześnie z obchodami słonecznego tygodnia odbywały się polsko – czeskie warsztaty artystyczne, w których brali udział uczniowie szkól w Karvinie i Havirowie oraz Zespołu Szkół nr 3 im. J.Korczaka w Pszczynie. Tegoroczny finał odbył się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury i rozpoczął się prezentacją artystyczną, która była była efektem końcowym warsztatów prowadzonych pod kierunkiem instruktora – Pani Joanny Wiktorko. Wspólny występ uczniów z Polski i Czech przyciągnął uwagę publiczności swą oryginalnością. Zgodnie z tradycją w tym dniu ogłoszono wyniki i rozdano nagrody Powiatowego Przeglądu Piosenki. Tym razem Grand Prix  przeglądu jury przyznało zespołowi „Urwisy” z ZSnr3 im. J.Korczaka w Pszczynie. Wykonawcami koncertu finałowego byli laureaci pierwszych i drugich miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. W ich wykonaniu usłyszeć można było znane przeboje i ich oryginalne interpretacje, oraz ciekawe muzyczne aranżacje. Wszystkie występy oklaskiwane były gromkimi brawami. Koncert zakończył się wspólnym występem nauczycieli i uczniów ZS nr3 w Pszczynie. Publiczność usłyszała brawurowo wykonany utwór „Dancing Queen” zespołu ABBA oraz chóralną interpretację utworu „Only You”. Dziękujemy publiczności za wspaniałą i żywiołową reakcję. Mamy nadzieję na spotkanie za rok.. Do zobaczenia!

- Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie