Polsko- Czeskie Słoneczne Spotkania Integracyjne

17-19.05.2011 Integracja dzieci z Polski i Czech.

Taki cel przyświecał organizatorom „Polsko-czeskich słonecznych spotkań integracyjnych”. Przez trzy majowe dni, dzieci z czeskiego Havirova wspólnie bawiły się, pracowały i angażowały się w różnorodne konkursy wraz z dziećmi z Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie. Śpiew, taniec, prace plastyczne i zabawa towarzyszyły uczestnikom w czasie „Warsztatów plastycznych”. Natomiast radość, relaks  i uśmiech, ale również wysiłek i emocje to efekt zaliczania sportowych konkurencji  rozmieszczonych na ścieżkach Parku Pszczyńskiego w czasie Pikniku Integracyjnego „Ruch to zdrowie”. Piękna pogoda dopisała i uprzyjemniła nasze imprezy plenerowe. Pomimo silnego słońca dzieci dały z siebie wszystko w czasie wspólnego „Międzynarodowego wieloboju”, oraz meczu piłki nożnej: Polska-Czechy. Wygrali wszyscy: ogromnym zaangażowaniem, wielkimi chęciami do wspólnych zabaw, włożonym wysiłkiem, radością ze wspólnie spędzonego czasu i pokonywaniem trudności, również tych językowych. Wyjeżdżając, czescy goście podkreślali ogromne zadowolenie, radosne wrażenia i pozytywną energię bijącą z tego projektu polsko-czeskiej współpracy. Byli oczarowani naszym miastem, Zamkiem, Zagrodą Żubrów, Parkiem Pszczyńskim i mamy nadzieję, że to oczarowanie zaowocuje kolejnym, nowym i ciekawym projektem w przyszłym roku.

Kinga Grynpeter