Próbny, teoretyczny egzamin zawodowy.

W czwartek 7 marca 2012 roku uczniowie kształcący się w zasadniczej szkole zawodowej,  mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości zgodnie z procedurami egzaminacyjnymi. Młodzież kształcąca się w zawodach rzemieślniczych : piekarz oraz technolog robót wykończeniowych w budownictwie przystąpiła  do teoretycznego próbnego egzaminu czeladniczego. Egzamin został przeprowadzony zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu MENiS z dn. 12.10.2005 w sprawie egzaminów kwalifikacyjnych na tytuły czeladnika i mistrza w zawodzie-  przeprowadzanych przez komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych.

Egzamin składał się z dwóch części.

Pierwsza cześć to test 49 pytań z następujących działów:

• rachunkowość zawodowa

• działalność gospodarcza,

• rysunek zawodowy,

• zasady bhp oraz p.poż,

• podstawowe zasady ochrony środowiska,

• podstawowe przepisy prawa pracy,

• podstawowa problematyka prawa gospodarczego i zarządzania przedsiębiorstwem.

Druga część polegała na udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania z następujących zakresów : technologia , materiałoznawstwo oraz maszynoznawstwo. Kucharze małej gastronomii zmierzyli się z egzaminem próbnym zawodowym z części teoretycznej zgodnie z procedurami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zadania egzaminacyjne sprawdzały ich wiedzę z  zakresu:

• technologii gastronomicznej z towaroznawstwem,
  • bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • wyposażenia zakładów gastronomicznych
  • podstaw rachunkowości gastronomicznej.

Uczniowie bardzo chętnie   przystąpili do egzaminu  i zachowywali się zgodnie z wymogami.  Wykazali się dużą dojrzałością zawodową. Było to dla  nich nowe, niezapomniane doświadczenie.

Procedur egzaminacyjnych  przestrzegały: Patrycja Lekki-Małek, Edyta Gilder-Pfeifer, Janina Niebudek.