Ø Załączniki statutu

Ø WOM Katowice
Ø Pszczyna

"DIALOG PONAD PODZIAŁAMI"

W dniu 21 stycznia  2016 roku delegacja Powiatu Pszczyńskiego reprezentowana przez członka zarządu powiatu pana Grzegorza Nogłego, oraz Naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia pani Krystynę Świerkot Żmij,  a także dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych pana Grzegorza Kuczerę wzięła udział w Gali Akcji „Dialog ponad Podziałami” zorganizowanej przez pracowników naukowych Zakładu Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystość miała na celu uhonorowanie osób działających na rzecz niepełnosprawnych. Podczas gali w szczególny sposób wyróżniono tych, którzy prowadzą dialog pomiędzy instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych (szkołami, placówkami wychowawczymi, rehabilitacyjnymi, edukacyjnymi), społecznością lokalną, a osobami, które często są z tej społeczności wykluczane. Jednocześnie było to podsumowanie i uwieńczenie wszystkich dotychczasowych działań Zakładu Pedagogiki Specjalnej. Wręczone zostały statuetki osobom prowadzącym działalność na rzecz niepełnosprawnych. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, placówek edukacyjnych, uniwersytetu, a także liderzy społeczności lokalnej. Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji prof. Dr hab. Zenon Gajdzica kierując podziękowania na ręce delegacji naszego powiatu podkreślił znaczenie trwającej ponad 15 lat współpracy z Zespołem Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, a także znaczenia dobrej współpracy z samorządem lokalnym.