Ø Załączniki statutu

Międzyszkolny  Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka

W dniu 16 maja 2016 roku  odbyła się II edycja Międzyszkolnego  Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka. Jego celem była wspólna edukacja poprzez zabawę oraz integracja uczniów z zaprzyjaźnionych szkół korczakowskich. Naszymi gośćmi i partnerami byli uczniowie i nauczyciele z szkół podstawowych z Czeladzi, Suszca, Pawłowic i Góry. Uczniowie mieli okazję pochwalić się nabytą wiedzą i umiejętnościami oraz talentami. Stworzyli wzruszające listy do Janusza Korczaka, odnosząc się do problemów współczesnego świata.  Z wielkim zaangażowaniem i niebywałą twórczością podeszli do zadania teatralnego przedstawiając scenki obrazujące wybrane cytaty naszego wspólnego patrona. Efektem wspólnej pracy naszych uczniów były również portrety Korczaka z wykorzystaniem portretów dzieci. Z wielkim zadowoleniem mogliśmy obserwować radosną, spontaniczną integrację oraz przyjazną i aktywną współpracę wszystkich uczniów w zespołach. Nauczyciele obradowali w komisji oceniającej efekty pracy naszych wychowanków mając okazję do lepszego poznania się, wymiany doświadczeń, wiedzy oraz cennych wskazówek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Mamy nadzieję że nasi goście czuli się dobrze w gronie społeczności korczakowskiej, dla której wzorem wychowawcy jest Janusz Korczak, niezwykle mądry człowiek, którego słowa również dziś nie tracą na ważności i aktualności.

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”     / J. Korczak /

Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, skłaniające do głębszych refleksji nad dzisiejszą edukacją.

ORGANIZATORZY: D. Kowalczyk, M. Gad, I. Wojtylak