Ø Załączniki statutu

SAMORZĄD SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYBORY DO SAMORZĄDU

W dniu 20 września 2016 roku na sali gimnastycznej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 23. W komisji zasiedli pani Urszula Ogrodnik – przewodnicząca, pani Monika Szczygieł - członek , pani Radosława Skorupa Langer - członek, oraz uczeń Dawid Kumorek. Uprawnionych do głosowania było 59 uczniów, obecnych głosujących 47, wszystkie głosy okazały się ważne. Nowy Samorząd pracował będzie w następującym składzie:

Przewodniczący: Kamil Wilk

Zastępca : Andrzej Czembor

Członkowie:  Jazowy Bartosz, Dzida Tomasz, Kapica Kamil, Pająk Tomasz, Kołoczek Konrad, Giel Wiktoria, Górecka Zuzanna, Lanc Jakub, Krajewska Oliwia, Lajsner Kamila, Roszyk Izabela.

Praca Samorządu  Uczniowskiego dotyczy pewnych kręgów tematycznych rozwijanych i realizowanych w ciągu całego roku. Są  to  następujące zagadnienia:

PLAN  PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 23 NA ROK SZKOLNY 2016/2017

I. Organizacja pracy  Samorządu Uczniowskiego:

1. Opracowanie planu pracy SU

2. Wybory samorządów klasowych

3. Przeprowadzenie wyborów do Zarządu  oraz   przewodniczącego SU

4. Organizowanie zebrań członków Samorządu Uczniowskiego

5. Stałe prowadzenie gazetki ściennej Samorządu Uczniowskiego

6. Przygotowywanie apeli szkolnych – informowanie uczniów o sprawach bieżących, rozstrzyganie konkursów,  przyznawanie nagród, pochwały i upomnienia, przypominanie zasad bezpieczeństwa, przypominanie o dbałości o ład i estetykę sal lekcyjnych, toalet i korytarzy, przypominanie o przestrzeganiu zasad kulturalnego zachowania się na  lekcjach, w czasie przerw, na terenie szkoły i poza nią.

II. Uczestnictwo w pracach szkoły. Kształtowanie odpowiedzialności za podejmowane zadania. Dbałość o mienie szkolne i  bezpieczeństwo w szkole:

1. Działalność SU według opracowanego planu

2. Uaktualnianie Regulaminu SU (w razie potrzeby)

3. Zapoznanie ze statutem szkoły, regulaminem ucznia, regulaminem SU, informowanie o podejmowanych akcjach,  informowanie uczniów o konkursach i imprezach, omawianie z nimi sposobów przygotowania oraz  realizacji konkursów i imprez, omawianie spraw bieżących

4. Współpraca SU z Dyrekcją szkoły, wychowawcami, pracownikami obsługi i administracji, innymi organizacjami

5. Symbolika Szkoły

III. Integracja społeczności szkolnej. Kształtowanie postawy społecznej, koleżeńskiej, opiekuńczej. Wyzwalanie inicjatyw i pomysłowości uczniów

1. Działalność rozrywkowa:

imprezy klasowe (wg planów wychowawców klas i samorządów klasowych) i ogólnoszkolne

dyskoteki

przygotowanie akademii z okazji Dnia Nauczyciela

bal karnawałowy