Ø Załączniki statutu

Ø Pszczyna

SŁONECZNY TYDZIEŃ 2006

Galeria

Dopisała piękna pogoda, dopisali goście, było też wiele emocji. Podczas Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, którego patronem jest Starosta Pszczyński Józef Tetla odbyło się dwadzieścia pięć różnorodnych konkursów. Jak przewidywaliśmy odwiedziło  nas prawie tysiąc uczestników z placówek powiatowych, ze szkół i ośrodków województwa śląskiego i z zagranicy. Po raz kolejny mogliśmy obserwować jak nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem współzawodniczą i prezentują swoje umiejętności w dziedzinach kulturalno - artystycznych, sportowych i tych dotyczących wiedzy szkolnej. Było też wiele zabawy, radości, uśmiechu. Na twarzach uczestników było widać satysfakcję szczególnie po udanych i głośno oklaskiwanych występach. Jednak naczelną zasadą „Słonecznego Tygodnia” jest to, że nagradzane są wszystkie miejsca. Dlatego musieliśmy przygotować bardzo wiele nagród i środków aby zapewnić wszystkim podopiecznym choćby niewielki upominek. W tym miejscu kierujemy serdeczne podziękowania do sponsorów, którzy wspierają nasze przedsięwzięcia przez cały rok szkolny, nie tylko podczas „Słonecznego Tygodnia”. Pozwala to na znaczne rozszerzenie oferty edukacyjno – wychowawczej naszej szkoły.
Dziękujemy również wszystkim współorganizatorom za wkład w organizację tak dużej i międzynarodowej imprezy. Dzięki ich gościnności mogliśmy skorzystać z potrzebnych obiektów. Dla naszych dzieci to naprawdę ważne, że mogą się zaprezentować na profesjonalnie przygotowanym boisku, stadionie czy scenie. Podczas tego tygodnia nawiązały się również nowe przyjaźnie i kontakty międzynarodowe między wychowankami i nauczycielami ze szkół partnerskich w Niemczech, Szwecji, Irlandii i Portugalii. Pani Kinga Grynpeter i Pani Izabela Wojtylak zaplanowały dla naszych gości bogaty program edukacyjny, integracyjny i kulturalno - rozrywkowy. Nasi zagraniczni goście byli zachwyceni organizacją, szeroką ofertą i zasięgiem Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Wspólnie spędzony czas już zaowocował kolejnymi projektami na przyszłość. Budujące jest to, że nasze działania na rzecz osób niepełnosprawnych są bardzo dobrze oceniane przez pedagogów z krajów gdzie szkolnictwo specjalne stoi na wysokim poziomie. W sprawnym przebiegu całego tygodnia dzielnie pomagali nam wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, z Zespołu Szkół nr 1 i z Zespołu Szkół Ekonomicznych, za co bardzo dziękujemy. „Słoneczny Tydzień” zakończyliśmy w piątek 12.maja koncertem laureatów VIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej dla Ośrodków Kształcenia w Pszczyńskim Centrum Kultury. Koncert uświetnił swym recitalem Pszczyński Zespół Kameralny „Con fuoco” pod dyrekcją Katarzyny Machnik.
Jeszcze raz pozdrawiamy wszystkich uczestników, życzymy samych słonecznych dni i zapraszamy za rok.

Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów :
- Starostwo Powiatowe w Pszczynie,
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie,
- Olimpiady Specjalne – Sekcja Terenowa „Optymiści” w Pszczynie,
- Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie,
- Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie,
- Pszczyńskie Centrum Kultury.

LISTA SPONSORÓW:
Państwo Celina i Marian Biel, Pszczyna
Państwo Jadwiga i Tomasz Bizoń, Pszczyna
Państwo Lubomira i Kazimierz Bizoń - Budownictwo Wodno – Inżynieryjne Drogowe, Pszczyna
Państwo Wanda i Wiesław Brzęczek - Piekarnia i Ciastkarnia „u Brzęczka”, Pszczyna
Państwo Franciszek i Eward Budzyńscy - „MEDROS”, Kobielice
Pan Damian Cieszewski Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Pszczyna
Pani Maria Cieszko - Zieleń Miejska, Pszczyna
Państwo Maryla i Piotr Cygan
Pani Joanna Czakańska - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Pszczyna
Pani Renata Dyrda Publiczne Gimnazjum nr 1, Pszczyna
Państwo Teresa i Ludwik Dzida -„POLSELEKT” Zakładd Produkcji Sadzonek i Roślin Doniczkowych