KUBUŚ PUCHATEK

Kto  lubi pluszowe misie? Wszyscy !!!- wykrzyknęły dzieci zgromadzone w świetlicy szkolnej podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia. Wysoko nad głowami dzieciaków roztańczyły się pluszowe maskotki kołysane w rytm piosenki „Mały miś”. Każdy z uczniów pilnie śledził przygody Kubusia Puchatka rozgrywające się na rozpostartym ekranie, przecież tej tematyce poświęcone będą pytania konkursowe! Rozpoczęły się konkursy i zabawy. To trzeba opowiedzieć o swym pluszowym przyjacielu, to go narysować i opisać. A kto przyniósł największego misia? Wszyscy chcą  wypaść jak najlepiej, by zasłużyć na słodycze, które są nagrodą za każdy konkurs. Wreszcie ważny punkt programu - wręczenie dyplomów za wykonanie pracy plastycznej na temat „Ulubiona przygoda Kubusia Puchatka”. Właśnie te bajecznie kolorowe prace od kilku dni ozdabiały korytarze naszej szkoły. Jeszcze dyplomy dla poszczególnych klas za udział w zabawie, wspólne wykonanie finałowej piosenki i fantastyczna zabawa dobiegła końca. Oto obraz szkolnych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w Zespole Szkół nr3 Specjalnych  w Pszczynie zorganizowanych dla uczniów Szkoły Podstawowej przez nauczycielki tejże szkoły panią Danutę Czerwińską- Żołna i panią Małgorzatę Rok. Roześmiane i rozbawione twarze dzieciaków świadczą o wspaniałej atmosferze jaka zapanowała w szkole w tym dniu. Czy jest bowiem ktoś, kto nie lubi pluszowego misia?

Opisała: Danuta Czerwińska- Żołna