KONCERT NOWOROCZNY DLA RODZICÓW

Uczniowie gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w zajęciach teatralnych, które odbyły się  w Gminnym Ośrodku  Kultury w Pawłowicach. Uczestniczyła w nich także młodzież ze Szkół Specjalnych w Jastrzębiu Zdroju i Strumieniu. Widzowie obejrzeli spektakle: „ O Straaasznym Smoku” oraz uwspółcześnioną wersję „Kopciuszka”, wzięli  również udział w zabawach  muzyczno -  ruchowych. Największą radość sprawiły uczniom zajęcia teatralne w świetle ultrafioletowym. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach scenicznych, sama odgrywała proste etiudy teatralne na scenie:  Droga mleczna, Słoneczny dzień, Pierwszy dzień wiosny,  Wszyscy bardzo zaangażowali się w powierzone im role. Reagowali emocjonalnie i żywiołowo, poczuli się jak prawdziwi aktorzy. Najważniejszym przesłaniem warsztatów był fakt, że stosując lampę ultrafioletową przy użyciu minimalnej ilości rekwizytów oraz ograniczonej ilości ruchów i dobrze dobranej muzyce można stworzyć coś wspaniałego i wielkiego.

Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne  twórcze spotkania teatralne

( może nie trzeba będzie na nie czekać cały rok)!!!

Jadwiga Kwoka