KONCERT NOWOROCZNY DLA RODZICÓW

8 stycznia 2008 po raz pierwszy odbył się w naszej szkole KONCERT  NOWOROCZNY DLA RODZICÓW. Przebiegał on pod hasłem CARPE  DIEM („chwytaj dzień” ,”ciesz się dniem" , "Nie marnuj mijających chwil"). Nasi uczniowie przez wiele dni przygotowywali się do występu, aby wypaść jak najlepiej. Kiedy rozpoczął się koncert, nasi młodzi wykonawcy wkroczyli na scenę i zobaczyli, że wszystkie miejsca są zajęte, a sala wprost pęka w szwach! Artyści poczuli się nieco stremowani, ale dzięki wspaniałej publiczności i jej gorącym oklaskom szybko pozbyli się tremy. Na koncercie gościliśmy wielu wspaniałych gości oraz rodziców młodych artystów.  Program artystyczny był bardzo interesujący, a publiczność była nim zachwycona i domagała się bisów. Koncert składał się z dwóch części. Pierwsza część dotyczyła prezentacji kolejnych pór roku, co przeplatane było wspaniałymi tańcami i piosenkami. Druga część koncertu to przedstawienie „Kopciuszka po naszemu czyli po śląsku”. Publiczności bardzo spodobał się koncert instrumentalny naszych uczniów do muzyki Rossniniego. W trakcie przerwy, która oddzielała pierwszą część koncertu od drugiej, nasi goście mogli zajrzeć do bufetu nad którym pieczę sprawowali uczniowie klas zawodowych naszej szkoły, przygotowujący się do zawodu „kucharz małej gastronomii”. Czas płynął, a koncert dobiegał końca. Nasi utalentowani uczniowie zostali nagrodzeni gorącymi owacjami, a zadowoleni rodzice opuścili salę z uśmiechami na twarzach. Pomysł zorganizowania takiego koncertu bardzo się wszystkim spodobał. Szkoła w dosłownym znaczeniu „wyszła naprzeciw rodzicom”, gdyż w tym samym dniu odbywały się spotkania z rodzicami i rodzice mieli możliwość przejazdu do domów busami zorganizowanymi przez szkołę. Rodzice zobaczyli, że szkoła to nie tylko nauka ale jest w niej również miejsce na taniec, muzykę i aktorstwo. Koncert noworoczny zorganizowała Pani Aleksandra Brauntsch oraz  Pani Romana Baron, do Kopciuszka uczniów przygotowała Pani Urszula Kuczera a stroną organizacyjną całej imprezy zajęła się Pani Barbara Siuta. Opiekę nad uczniami klasy zawodowej, organizującej bufet sprawowała Pani Janina Niebudek oraz Pani Patrycja Lekki. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnej organizacji koncertu.

Aleksandra Pławecka - Brauntsch