IX INTEGRACYJNY PLENER MALARSKI

26 września 6 uczennic naszej szkoły wzięło udział w IX Integracyjnym Plenerze Malarskim pod hasłem ,, Zabytki przyrody i architektury Parku Zdrojowego”. Plener został zorganizowany Przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców ,, Tęcza” wraz  z Zespołem Szkół nr 9 im. Mikołaja Witczaka  w Jastrzębiu Zdroju. Impreza była świetna, dopisała pogoda chociaż przed rozpoczęciem malowania padał deszcz. Malowaliśmy na sztalugach używając różnych materiałów plastycznych. Naszym największym atutem stały się pastele i węgiel. Powstały naprawdę piękne rysunki, które można podziwiać w galerii ,, Centrum” w Jastrzębiu Zdroju. Wraz z nami malowali uczniowie z innych placówek specjalnych z: Wodzisławia, Rybnika,  Żor,  Czerwionki i Jastrzębia. Każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy dyplom i zestaw pasteli suchych. Plener był naprawdę udaną imprezą i czekamy z niecierpliwością na kolejne takie spotkania. Może zdjęcia z galerii  choć w minimalny sposób ukażą atmosferę tego spotkania i talenty naszych uczennic: Krysi, Kamili, Martyny, Doroty, Patrycji i Kasi.

Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne  twórcze spotkania (może nie trzeba będzie na nie czekać cały rok)!!!

Jadwiga Kwoka