WYCIECZKA DO REZERWATU ŻUBRÓW W JANKOWICACH

3 października 2007 uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 23 wzięli udział w wycieczce pod hasłem „zdrowo i ekologicznie”. Wycieczkę zaczęto w Jankowicach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Pszczyńskie Żubry” . Tu odbyły się zajęcia prowadzona przez leśnika, podczas których dzieci zapoznawały się z bogactwami naszych lasów, życiem żubrów, problemami ekologii i leśnictwa. Kolejnym etapem wycieczki był spacer biegnącą wokół zagrody żubrów ścieżką edukacyjną. Uczniowie mieli tu okazję do podglądania żubrów bez zbędnego ich niepokojenia. Zapoznawały się również, dzięki znajdującym się tam tablicom, z biologią i historią żubrów oraz innymi tematami związanymi z lasem i ochroną przyrody. Wspólne ognisko na obiekcie biwakowym w Studzienicach, kiełbaski pieczone w radosnej atmosferze oraz zbieranie grzybów były ostatnim etapem wycieczki uczniów z SP 23. Jesienna wyprawa była doskonałym potwierdzeniem przysłowia, że „podróże kształcą" a możliwość bezpośredniego i czynnego kontaktu z przyrodą wywołała ogromne zainteresowanie i radość dzieci.

Ewa Golda