DZIEŃ TEATRU

27 marca obchodzimy Dzień Teatru,  w tym dniu pojechaliśmy do Gminnego Ośrodka  Kultury w Pawłowicach na uroczyste obchody. Najpierw obejrzeliśmy spektakl  ,, Królewna  Śnieżka” w wykonaniu  Teatru Lalka z Jastrzębia Zdroju. Zauroczyły nas kolorowe lalki i wspaniała dekoracja oraz profesjonalna gra aktorska. Po takiej uczcie duchowej odbyły się warsztaty teatralne ,, Po prostu improwizacja”, które prowadził pan Piotr Adamczyk – instruktor teatralny i nauczyciel Szkoły Specjalnej z Czerwionki Leszczyn.  Zabawa była świetna musieliśmy odegrać I scenę ,,Czerwonego Kapturka”. Najtrudniej było nam wcielić się w rekwizyty, które odgrywały ważną rolę. Staliśmy się więc:  stołem, krzesłem, szafką, kotem, drzewem.  Wszystkie nasze próby odegrania tej sceny pan Piotr nakręcił kamerą. Śmialiśmy się do łez, gdy odtworzył nasze improwizacje  na dużym ekranie. Wspólnie z nami bawili się uczniowie ze Szkoły Specjalnej z Jastrzębia Zdroju, Domów Pomocy Społecznej ze Strumienia i Pielgrzymowic. Łącznie 100 uczestników i 15 opiekunów i nauczycieli. Dziękujemy Dyrektorowi GOK za zaproszenie, a pani Ewie Sikora za  przygotowanie programu i zaproszenie gości.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne teatralne wyzwania.

Jadwiga  Kwoka