Dziś nadzieja rodzi się…

Tradycyjnie jak co roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w Wigilii szkolnej. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odprawioną w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Następnie w klasach odbyło się spotkanie opłatkowe na którym można było posmakować świątecznych wypieków wcześniej przygotowanych przez uczniów. Do wielu klas zawitał też „aniołek.” W tym szczególnym dniu gościliśmy Naczelnika Wydziału Oświaty- Panią Krystynę Świerkot- Żmij oraz Prezesa ZNP oddział Pszczyna- Panią Alinę Michalak. Nasi uczniowie przedstawili inscenizację jasełkową pełną poetyckich tekstów i nastrojowych kolęd. W czasie występu podkreślono istotę Świąt Bożego Narodzenia i to co najważniejsze - aby nikt nie był samotny, by dzielić się z innymi radością i życzliwością, by umieć przebaczyć i przełamać się opłatkiem. By rozbudzić w sobie miłość i nadzieję.

WIGILIA DLA ZAPRZYJAŹNIONYCH SZKÓŁ

Dnia 18 grudnia 2008 roku gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów- wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Goście mieli okazję zobaczyć inscenizację jasełkową w wykonaniu naszych wychowanków oraz zintegrować się z nimi podczas wspólnego poczęstunku przygotowanego przez uczniów naszej szkoły zawodowej pod kierunkiem p. Janiny Niebudek. Zaproszenie uczniów z LO było gestem wdzięczności za zorganizowanie dla naszych podopiecznych mikołajkowych upominków i przygotowanie wesołej oprawy podczas ich wręczania. Ze szkołą z Suszca dzielimy się doświadczeniami związanymi z patronem szkoły.

Przygotowujący inscenizację: Romana Baron, Aleksandra Pławecka–Brauntsch, Zbigniew Lejawka, Izabela Wojtylak