PRZEDSTAWIENIE INTEGRACYJNE
"K jak krasnoludki"

30 kwietnia nasza szkoła zorganizowała spotkanie integracyjne z uczniami szkół: SP nr 1 w Goczałkowicach i SP nr 3 w Pszczynie. Goście zobaczyli przedstawienie „K jak Krasnoludki” wystawione w gwarze śląskiej przez naszych uczniów, oklaskiwali występy zespołów wokalno-tanecznych, wzięli udział w zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem niekonwencjonalnych instrumentów. Mieli  również okazję zwiedzić naszą placówkę. Podczas słodkiego poczęstunku nie zabrakło wspólnych rozmów. Spotkanie służyło bliższemu poznaniu się i wspólnej zabawie, której hasłem towarzyszącym było motto „Poznajmy się bliżej”. Zadowolone buzie wszystkich uczestników spotkania pozostawiły nas w przekonaniu, że dzieci potrafią się integrować oraz bawić zawsze i wszędzie. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną możliwość wspólnej zabawy. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez pracy i zaangażowania nauczycieli, którzy czuwali nad sprawami organizacyjnymi oraz przygotowali uczniów do występów. Byli to: Urszula Kuczera, Barbara Siuta, Romana Baron, Jadwiga Kwoka oraz Zbigniew Lejawka. Zabawy muzyczno-ruchowe przeprowadziła Pani Aleksandra Brauntch. Pyszny poczęstunek przygotowali uczniowie klasy II-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką Pani Patrycji Lekki. Dziękujemy pozostałym nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnej organizacji tego spotkania.

Romana Baron