PASOWANIE NA UCZNIA I ŚW. MIKOŁAJ

W dniu 5 grudnia w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość ślubowania nowych uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami pojawili się na sali gimnastycznej dokładnie o godz. 9.00 i choć niektórzy mieli miny nieco przerażone, bardzo dostojnie prezentowali się w swoich odświętnych strojach. Otuchy dodawali im wzruszeni rodzice.

Impreza składała się z 3 części: zadaniowej, oficjalnej oraz niespodzianki. W części pierwszej nowi uczniowie musieli wykazać się w kilku konkurencjach:

I konkurencja – Quiz wiedzy o szkole- uczniowie odpowiadali na pytania związane z naszą szkołą.

II konkurencja- Zaczarowany worek- dzieci za pomocą  dotyku rozpoznawały różne przedmioty związane z ich funkcjonowaniem w szkole.

III konkurencja- Obrazek z origami – uczniowie musieli się wykazać sprawnością manualną i wykonać obrazek z kolorowych kółeczek.

IV konkurencja- Labirynty – to zadanie wymagało od dzieci spostrzegawczości.

Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie doskonale.

Potem nastąpiła część oficjalna czyli ślubowanie. Nowi uczniowie założyli granatowe birety i z uniesioną dłonią uroczyście powtarzali tekst przysięgi. Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 23 nastąpiło z rąk dyrekcji Pana Grzegorza Kuczery, który wręczył też dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej na wszystkich uczniów  zebranych na sali gimnastycznej czekała wspaniała niespodzianka- spotkanie z Mikołajem, kolejne konkursy i fantastyczne prezenty.

Wszystkim nowym uczniom naszej szkoły życzymy wiele radości i sukcesów.

Dorota Warzecha – Nowok   Ewa Golda