XIV MITYNG LEKKOATLETYCZNY

Z wielką przyjemnością wspominam udział naszych uczniów w XIV MITYNGU LEKKOATLETYCZNYM zorganizowanym 29 maja 2008 roku w Bielsku Białej. Zawody zorganizował Zespół Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku – Białej na Stadionie KS „Sprint” w Wapienicy. Mityng odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I - roczniki 1990 i starsi oraz kategoria II – rocznik 1990 i młodsi. Organizatorzy przygotowali bogaty wachlarz konkurencji: 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzuty dyskiem oraz sztafetę 4 x 100m. Reprezentanci naszej szkoły „spisali się na medal” ( nie jeden). Chciałabym tu napisać „ zaskoczył lub zaskoczyła  mnie ......................, ale niestety albo raczej „stety” zaskoczyli mnie wszyscy nasi reprezentanci. Oczywiście zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Oprócz tych najcenniejszych medali na wyróżnienie zasługuje ich wola walki, zdrowa rywalizacja i wspaniała postawa sportowców. Jestem bardzo dumna z takiej drużyny i życzę tym sportowcom tyle zaangażowania i chęci zdrowego zwycięstwa nie tylko w sporcie ale również w każdej innej dziedzinie życia. W zawodach wzięli udział: Marcelina Chrząszcz, Wojtek Ciesielski, Justyna Chrząszcz, Krysia Chrząszcz, Ania Juszczyk, Artur Stalmach, Andrzej Kowaliczek, Mateusz Pająk, Adam Niemczyk, Tomek Czyż oraz Ania Paliczka.

Medalistami  byli:

Kategoria I

Marcelina Chrząszcz

-  złoty medal w skoku w dal

-  srebrny medal w biegu na 800m

Wojtek Ciesielski

-  złoty medal w biegu na 400m

Justyna Chrząszcz

-  srebrny medal w biegu na 200m

-  srebrny medal w pchnięciu kulą

Kategoria II

Krysia Chrząszcz