90 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Prześladowani, na tułaczkę skazani nie stracili ducha, wierzyli, że Polska odzyska niepodległość. Wiedzieli, że ojczyzna w sercach się zaczyna, że naród przetrwa.”

Dzięki odwadze naszych przodków naród przetrwał i dziś dzieci w polskich szkołach  składają hołd przygotowując inscenizacje. Jak co roku w naszej szkole upamiętniliśmy Święto Odzyskania Niepodległości Polski podczas której wspominaliśmy tragiczne losy naszej ojczyzny oraz radosny czas gdy Polska znów pojawiła się na mapie Europy.

W czasie uroczystości 11 listopada oddawaliśmy szacunek symbolom narodowym , śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Chłopcy wcielali się w role polskich żołnierzy, którzy zmuszeni byli walczyć po rożnych stronach, kobiety w czerni symbolizowały smutek zniewolonego narodu a gazeciarze roznosili wiadomości o rozbrajaniu Niemców i nadchodzącej wolności. Mamy nadzieję że  podróż do przeszłości była dobrą lekcją historii.

T. Lach, I. Wojtylak