SŁONECZNY PONIEDZIAŁEK

Konkurs "Pięknego czytania"

„…Koszmarny Karolek nie cierpiał żadnych zadań. Miał naprawdę ciekawsze rzeczy do zrobienia niż tracenie czasu na zastanawianie się, jak się pisze np. „lód”, albo wymyślanie wyniku 6x7…” – pomimo tego, stał się bohaterem  szkolnego konkursu pięknego czytania, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum. W  kolejnej edycji konkursu :„ Czarodziejska kraina – czytanie…” za kanwę przyjęto książki  Franceski  Simon o Koszmarnym Karolku. Finaliści wyłonieni  w swoich klasach prezentowali sztukę pięknego czytania w oparciu o tekst wcześniej przygotowany, fragment  wylosowany już w trakcie finału  i tekst „wierszyka – łamijęzyka”, czyli rymowanki niezwykle trudnej artykulacyjnie. W finale konkursu wystąpili uczniowie : Ilona Niedziela ,Justyna Niemiec  i Mirosława Brej z klasy I a ZSZ, Mateusz Pająk i Wojciech Faruga z klasy II gimnazjum, Artur Stalmach i Anna  Paliczka z  III gimnazjalnej,  Dorota Ślusarczyk , Dorota Radzik , Lucyna Pękała  z klas I-III U. Finalistów wspierali koledzy z klas, którzy zespołowo wykonywali portret  graficzny i psychologiczny bohatera konkursu. Mistrzami pięknego czytania  zostali: Artur Stalmach ( I miejsce), Anna Paliczka ( II miejsce) - z klasy III gimnazjum oraz Dorota Radzik z klasy II-III U . Mistrzowie  czytali bezbłędnie, z wielką swadą i zaangażowaniem, a urodę ich prezentacji potwierdzało zarówno  jury, jak i słuchacze, których uwagę potrafili przykuć. Konkurs odbył się dzięki wsparciu polonistki  i wychowawczyni klasy II gimnazjum , pani  Doroty Krzyżowskiej oraz wychowawczyń klas:  Aleksandry Wiery, Jadwigi Kwoki i Małgorzaty Błąkały.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły :  Maria Szweda i Anna Zielińska przy wsparciu Teresy Nocoń.

Konkurs „Sam o swoje zdrowie dbam”

To była już V edycja konkursu promującego „zdrowie”. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej , którzy podzieleni na zespoły rywalizowali ze sobą w poszczególnych konkurencjach. Dzieci  m.in. rozpoznawały za pomocą smaku różne produkty spożywcze a za pomocą dotyku – przedmioty służące lub szkodzące zdrowiu, brały udział w quizie na temat zdrowych produktów, malowały piękne  owocowe mandale , układały z pociętych części różne dyscypliny sportowe. Najbardziej ciekawa ale i smakowita okazała się ostatnia konkurencja. Dzieci ze zdobytych w poprzednich zadaniach owoców wykonały kolorowe, pyszne i zdrowe sałatki owocowe. W konkursie nie było drużyn zwycięskich, nie było też pokonanych.  Wszystkie zespoły otrzymały równorzędne I miejsca  bo głównym celem  przyświecającym imprezie było kształtowanie postawy prozdrowotnej poprzez  wspólną zabawę.

Ewa Golda