SŁONECZNA ŚRODA

W tym dniu odbyły się:

- Konkurs recytatorski

- Turniej piłki nożnej

- Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- uczniowie rozwiązywali test z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na komputerze, następnie odbywali praktyczną jazdę na rowerze na przygotowanym placu manewrowym. Zwycięzcą został uczeń ZS nr 3 w Pszczynie, drugie miejsce zdobył uczeń SOSW w Bielsku Białej, trzecie miejsce przypadło uczniowi  ZS nr 3 w Pszczynie.

- Na terenie parku zamkowego w Pszczynie odbył się II RAJD PIESZY POD HASŁEM „ AKTYWNOŚĆ I RELAKS W PRZYRODZIE”. Rajd skierowany był dla uczniów SP, GU oraz SPDP Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie. Celem rajdu było : tworzenie nawyków przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa, uświadomienie indywidualnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, rozwijanie orientacji przestrzennej oraz korelowanie rozwoju psychicznego, umysłowego i fizycznego. Uczestnicy rajdu mieli za zadanie przejście i zaliczanie zadań na ustawionych stanowiskach: „Odgadnij nazwy przedmiotów” (w skansenie), 10 rzutów szyszkami do celu, układanie puzzli, zestawy pytań z profilaktyki, „Jak  było ułożone”, „Rozpoznawanie zapachów”, „Co to jest” – odgadywanie za pomocą dotyku, oraz przejście „dziwną drogą” obserwując  znaki na drodze, drzewach, krzewach i wodzie, które wydadzą się dziwne. Dodatkowymi atrakcjami było: rysowanie  kredą na asfalcie oraz przejazd zaprzęgiem konnym na terenie parku. Po zakończonym rajdzie uczestnicy otrzymali nagrody.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunce, którzy w znaczący sposób pomogli w organizacji imprezy.

Aleksandra Brauntsch