SŁONECZNY WTOREK

X Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej dla Ośrodków Kształcenia Specjalnego

Już po raz dziesiąty mieliśmy okazję obejrzeć występy muzyczne w wykonaniu wychowanków placówek specjalnych Powiatu Pszczyńskiego i nie tylko, bo do kolejnych edycji przeglądu zapraszane są grupy z Bielska, Żor, Czechowic, Rybnika, Tychów. W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 11 solistów i 11 zespołów (w tym z Czechowic i Rybnika). W sumie 190 uczestników. Sala Koncertowa Pszczyńskiego Centrum Kultury we wtorkowe przedpołudnie rozbrzmiewała różnorodną muzyką. Były gorące rytmy, muzyka ludowa, folkowe akcenty, klasyka. Radosną i serdeczną atmosferę przeglądu tworzyła wspaniała publiczność, która nagradzała występujących gorącymi brawami. A było co oklaskiwać, bo jak podkreślało Jury konkursu, poziom występów był wysoki i bardzo wyrównany. Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i Koncert Laureatów odbędzie się 16 maja w Sali Lustrzanej Pałacu Pszczyńskiego. Dziękujemy nauczycielom, którzy wspomagali organizację przeglądu. Dziękujemy uczestnikom i opiekunom grup. Życzymy dalszej owocnej pracy i już teraz zapraszamy do udziału za rok.

Romana Baron

Konkurs Zdrowotne  i ekonomiczne aspekty żywienia

Twórcze działania to podstawa dobrego startu w dorosłość. Tak młodzież szkoły zawodowej w dniu 13 maja świetnie się bawiła, a przy okazji twórczo brała udział w konkursie organizowanym w ramach „Słonecznego Tygodnia” pt „ Zdrowotne  i ekonomiczne aspekty żywienia” Wspólnie połączyli swe siły, kucharze małej gastronomii z malarzami szkoły zawodowej. Wzajemna wspólna praca pozwoliła malarzom przyswoić zasady servu a vir  w restauracjach, a kucharzom poznać gamę barw i wymogów jakościowych w estetyce pracy zawodowej malarzy. Wspólnie w zespołach opisali „pokoje swych marzeń”. Sama młodzież świetnie zaplanowała zdrowe formy spędzania wolnego czasu oraz zaproponowała prawidłowo zestawiony posiłek uzasadniając rolę składników mineralnych oraz wartości odżywczych w posiłkach pełnowartościowych. Umiejętności wykazali, również w rzucie lotką do celu, co wzbudziło wiele emocji i radości z osiągniętych wyników. W konkursie wzięło udział 28 uczestników pod opieką wychowawców oraz nauczycieli uczących zawodu.

Janina Niebudek