DZIEŃ TEATRU

3 kwietnia 2009roku  obchodziliśmy już po raz piąty Dzień Teatru. Jak co roku imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach propagując tą formę twórczej ekspesji wśród młodzieży, nauczycieli i wychowawców Szkół Specjalnych i Ośrodków Pomocy Społecznej. W tegorocznej imprezie wzięło udział prawie 100 uczestników ze Szkoły Specjalnej  w Pszczynie, Szkoły Specjalnej  w Jastrzębiu Zdroju, Domów Pomocy  Społecznej ze Strumienia i Pielgrzymowic. Oglądaliśmy spektakl pt. ,,Wyprawa na Biegun Północny” przygotowany przez grupę  ,,Teatralny Bzik” z GOK w Pawłowicach, oparty na przygodach Kubusia Puchatka. Zauroczyły nas wspaniałe rekwizyty, lalki, dekoracja- prosta a urzekająca. Inspiracją  do zabawy w teatr był  udział w warsztatach teatralnych pt. ,, Teatr cieni” prowadzonych przez aktorkę Teatru ,,Banialuka” - Barbarę Rau, która pokazała nam jak można wykorzystać proste rekwizyty, światło i muzykę, aby stworzyć niepowtarzalne przedstawienie. Najważniejszy jednak  był fakt, że sami mogliśmy na scenie pobawić się w teatr i odegrać krótkie scenki. Na pewno wykorzystamy pomysły do przygotowania przedstawień w naszych placówkach.

Dziękujemy Dyrektorowi GOK za zaproszenie, a pani Ewie Sikora za  przygotowanie programu i zaproszenie gości.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne teatralne wyzwania  ......do zobaczenia za rok!

Jadwiga  Kwoka