SŁONECZNA ŚRODA

Środa była kolejnym dniem współzawodnictwa w "SŁONECZNYM TYGODNIU"

• W konkursie "Bezpieczni na jezdni" wzięło udział 12 zawodników ze szkół specjalnych z Pszczyny, Bielska Białej i  Karwiny. Najpierw uczniowie rozwiązali test na kartę rowerową, później swe umiejętności zademonstrowali na torze rowerowym. Zwycięzcą został uczeń ZS3S w Pszczynie, drugie miejsce zajęli uczennica z ZSS w Bielsku- Białej, trzecie miejsce zajął uczeń z Karviny(mimo bariery językowej).

• "Puzzlomania" to kolejny konkurs, w którym uczniowie układali puzzle o różnym stopniu trudności i różnorodnej tematyce. Największym zainteresowaniem cieszyły sie puzzle z wizerunkiem patrona naszej szkoły  oraz logiem szkoły. Logo Stowarzyszenia "Razem" okazało się trudnym wyzwaniem, ale praca zespołowa przyniosła wyśmienite rezultaty. Konkurs zakończył się rozdaniem nagród wszystkim uczestnikom.

• Na hali PORiS odbył się turniej Piłki nożnej szkół specjalnych.

• IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w roku bieżącym hasłem przewodnim były słowa Janusza Korczaka: " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Uczestnikami konkursu byli uczniowie i wychowankowie ZS3S, DOREW, WTZ MBR, SOELER, SPDP oraz goście specjalni z Zakladni Skola w Karwinie. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek oraz dyplom, a miejsca medalowe zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Konkurs zakończył się niespodzianką w postaci występu pana Bogusława Grzywy, który do zabaw zachęcił Tańcem i muzyką. Organizatorami konkursu były Dorota Warzecha-Nowok i Wanda Michalska.

• W ramach Słonecznego Tygodnia odbył się też III Profilaktyczno – Wychowawczy Rajd Pieszy. W rajdzie uczestniczyło 133 uczniów (Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, Zakladni škola w Karvinie oraz gościnnie uczniowie Szkoły Specjalnej w Tychach , Szkoły Specjalnej nr 4 w Czechowicach Dziedzicach, Wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach). Zawodnicy mieli za zadanie zaliczenia na stanowiskach zadań dotyczących bezpieczeństwa, zdrowia oraz konkurencje sportowe. Atrakcją rajdu była przejażdżka zaprzęgiem konnym oraz pokaz tresury psów. Każdy uczestnik rajdu w nagrodę za wykazanie się wiedzą oraz za godną postawę otrzymał nagrodę. Organizatorkami rajdu były: Aleksandra Brauntsch, Aleksandra Ogrodnik, Beata Cieszewska, Aleksandra Milewska.