DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

W ramach obchodów VI Dnia Czystego Powietrza organizowanego przez Fundację Ekologiczną „Arka” w świetlicy naszej szkoły spotkali się uczniowie wszystkich klas I-III oraz klas IV-VI U, by wziąć udział w akcji „To nie krasnoludki palą śmieci”. Palenie śmieci w piecach domowych jest powszechne. Chociaż jest nielegalne i niezwykle trujące, to trudno złapać ludzi, którzy to robią. Każdy odpowiada: to nie ja. A wokół nie ma czym oddychać. Niestety wszędzie unosi się śmierdzący dym. Truje nas i nasze dzieci. I wszystko wskazuje na to, iż winne są krasnoludki! Ale czy na pewno? Spotkanie rozpoczęło się od przygotowania przez uczniów krasnoludkowych czapek. Następnie zaprezentowany został film ekologiczny dotyczący problemu palenia śmieci w piecach oraz konieczności segregowania śmieci. Uczniowie poznali sposoby segregacji, mieli również okazję poznać kolory pojemników, do których wrzuca się odpowiednie odpady podzielone na rodzaj materiału. Na koniec uczniowie wykonywali prace plastyczne związane z tematyką i wykonali plakat-transparent. Z tym transparentem jedna z klas wyruszyła w teren rozdając również ulotki.

Dorota Warzecha-Nowok