KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 05.05. 2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Był on przeznaczony dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Rocznica Konstytucji 3 Maja to ważne wydarzenie w życiu każdego Polaka. Każdy uczeń powinien wiedzieć, że 3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja, czyli najważniejszy akt prawny w państwie, ustawa zasadnicza określająca ustrój państwa oraz prawa i obowiązki obywateli. Szkolna uroczystość rozpoczęła się krótkim występem uczniów klasy V, którzy wprowadzili nas w patriotyczny nastrój tego święta .Podczas konkursu uczniowie zmierzyli się w czterech konkurencjach. Odpowiadali indywidualnie, zespołowo rozwiązywali krzyżówki i karty pracy. Było wiele emocji. Mistrzami wiedzy o konstytucji 3 Maja zostali: w kategorii szkoły podstawowej uczniowie klasy V. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce przypadło uczniom klasy III. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Beata Kutarba