Ø KO Katowice
Ø OKE Jaworzno
Ø WOM Katowice
Ø Pszczyna

Spotkanie autorskie w naszej szkole.

W środę, 19 października 2011 roku, do naszej szkoły przybyli goście. Pierwszym z nich była pisarka, p. Roksana Jędrzejewska- Wróbel. Odwiedziły nas również panie: Teresa Musik- Dyrektor Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie,  Jolanta Kalafarska- pracownik biblioteki. To właśnie pszczyńska placówka zaprosiła do naszego miasta pisarkę      i zorganizowała cykl spotkań autorskich.

Impreza odbyła się w Szkolnym Centrum Informacji. Udział wzięli uczniowie z klas: 4l, 5-6 l,   1 lga i 1 lgb. Pani Roksana mówiła o swoich książkach i odpowiadała na pytania słuchaczy. Największe zainteresowanie wzbudziło przedstawienie etapów powstawania książki, w które zostali zaangażowani uczniowie.

Wizyta, choć krótka, była miła i owocna (mamy nowe książki do biblioteki z autografami autorki).  A teraz parę zdań o naszym głównym gościu.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Gdańszczanka. Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk humanistycznych. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Jej bajki i opowiadania ukazują się w „Świerszczyku” (wcześniej także w „Misiu”). Pisała do miesięcznika „Dziecko”. Pierwszą książkę napisała razem z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim – Oto jestem. Książka Kosmita została wpisana na światową listę IBBY (Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych).

Bibliografia: