FINAŁ XIII POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI

Finał „Słonecznego Tygodnia” – nagrody dla uczestników XIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dla Ośrodków Kształcenia Specjalnego.  W piątek 20 maja w Sali koncertowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, tuż po uroczystej Mszy Św. będącej uroczystym zakończeniem  obchodów finału „Słonecznego Tygodnia”, odbyło się rozdanie nagród oraz Koncert Laureatów XIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dla Ośrodków Kształcenia Specjalnego. Przegląd organizowany jest przez Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie i stanowi coroczną prezentację dorobku artystycznego wychowanków placówek specjalnych i domów pomocy społecznej działających na terenie Powiatu Pszczyńskiego. Jego celem jest integracja dzieci i młodzieży poprzez muzykę i śpiew, ukazanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz umiejętności wyrażania emocji poprzez ekspresję sceniczną. Przesłuchania konkursowe miały miejsce 17 maja. Zgłoszono w sumie 15 grup. Uczestnicy występowali przed publicznością oraz przed jury, w którego skład weszli: Barbara Sopot – Zembok – Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Joanna Wiktorko – pedagog muzyki i Danuta Abramowicz - Heczko – pedagog. Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

- w kategorii „dorośli” I miejsce ex aequo  zajął zespół BELLE MORELLE ze Środowiskowego Domu Pomocy w Woli i zespół  ENTUZJAŚCI z Ośrodka Matka Boża Różańcowa - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pszczynie,

- w kategorii „gimnazja” I miejsce zajął zespół EKIPA Z ZAMCZYSKA ze Specjalnego Ośrodka Edukacyjno – Leczniczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach,

- w kategorii „szkoły podstawowe” I miejsce przyznano zespołowi KARCZOCHY z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie,

- wśród solistów I miejsce ex aequo otrzymali: ANGELIKA WYBRAŃCZYK zgłoszona przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i ŁUKASZ NOWAK z Ośrodka Matka Boża Różańcowa

-Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pszczynie.

Grand Prix Przeglądu otrzymał zespół URWISY Z ANTESA z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Pszczynie.

Przyznano również nagrodę specjalną:  OSOBOWOŚĆ KONKURSU. Została nią Adrianna Krynicz z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie.

Tegoroczny "XIII Przegląd", który odbył się pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Pszczynie i został  finansowany ze środków Pszczyńskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Organizatorzy przeglądu serdecznie dziękują Dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum  Kultury Michałowi Czernkowi, wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego im Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz wszystkim osobom i nauczycielom którzy pomogli i przyczynili się do sprawnego i udanego przebiegu imprezy.