XII SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W piątek, 13 maja 2011 roku, około godziny 10 zaczęła się XII Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, która rozpoczęła XI Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień”. Konkurencje– zabawy, m.in. łapanie byka na lasso, siatkówka kocami, tenis łopatkami, przenoszenie ryżu, piłka nożna w płetwach, tory przeszkód itp., odbyły się na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, przy ulicy Zamenhofa 5a. Uczestnikami byli uczniowie i wychowankowie:

-         Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli

-         Świetlicy Terapeutycznej w Pszczynie

-         Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie

-         Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Pszczynie

-         Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach

-         Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie

-         Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie

-         Szkoły Podstawowej nr 9 w Łące.

Nad naszym zdrowiem czuwał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pogotowie Ratunkowe z Pszczyny. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Oddziałowi Regionalnemu Olimpiad Specjalnych Polska-Śląskie. Wszystkim, dzięki którym mogliśmy się wspaniale bawić, bardzo dziękujemy.