KONFERENCJA KORCZAKOWSKA

W środę 20 czerwca najbardziej zasłużeni uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej  uczestniczyli w dziecięcej konferencji korczakowskiej w  Katowicach. Wielkie wrażenie zrobił na nas imponujący gmach Sejmu Śląskiego. Wyróżnionymi uczniami byli: Patrycja Mincer, Dominik Zientek, Mateusz Wiencek oraz Artur Kalemba. Konferencja zorganizowana była przez Marszałka Województwa Śląskiego, Uniwersytet Śląski oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Program konferencji był bogaty w wystąpienia ważnych osobistości: Pana Ministra Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, dr Jerzego Jarosza, dziekana Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, dr Eugenię Rostańską, Dyrektora Wszechnicy Śląskiej. Z programami artystycznymi wystąpili uczniowie szkół korczakowskich z Czeladzi, Cieszyna i Bielska. Studenci UŚ zaprezentowali happening oraz program słowno- muzyczny. Wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci darmowego biletu do Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Uczestnicy konferencji mieli sporo okazji do śmiechu zgodnie z hasłem przewodnim autorstwa Korczaka:

„Kiedy śmieje się dziecko- śmieje się cały świat"

Wyjazd odbył się dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 3.

Słowa podziękowania kierujemy również do organizatorów konferencji.