Ø KO Katowice
Ø WOM Katowice
Ø Pszczyna

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Od września br. uczniowie klasy 1- 3p „b” Szkoły Przysposabiającej do Pracy biorą udział w innowacji pedagogicznej „Plastykoterapia- swobodna twórczość” autorstwa Magdaleny Baranowskiej i Dominiki Kowalczyk.

Plastykoterapia to terapia za pomocą sztuki, wykorzystująca techniki plastyczne oraz kolory. Pomaga ona uczestnikom w odkrywaniu swoich uzdolnień oraz rozwija zainteresowania i predyspozycje. Wspomaga proces terapeutyczny, jak również rozwój osobisty. W jej ramach  wykorzystywane są najróżniejsze techniki plastyczne: rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika komputerowa, collage oraz techniki łączone.

Koszty innowacji obejmują materiały plastyczne potrzebne do prowadzenia zajęć. Zostaną one zakupione ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Uczniom
z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie „Razem”. Mamy nadzieję, że prace, które powstaną w ramach Plastykoterapii zostaną wystawione na sprzedaż podczas corocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w naszej szkole i zasilą konto Stowarzyszenia „Razem”.

Dominika Kowalczyk