PROMOTOR ZAWODU 2012

„PROMOTOR ZAWODU – BEZPIECZNA PRACA” pod honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku oraz Państwową  Inspekcją  Pracy  w Katowicach-  to  konkurs w, którym wzięli udział uczniowie Powiatowego  Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie im Janusza Korczaka z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 pod  opieką mgr Janiny Niebudek. Efektem finalnym konkursu były amatorskie filmiki  promujące kształcenie teoretyczne i praktyczne w danym zawodzie oraz zasady  bezpiecznego wykonywania zawodu technologa robót wykończeniowych w budownictwie oraz kucharza małej gastronomii. Uczniowie pod  opieką   nauczycielki  bardzo  chętnie wcielili się rolę aktorów, reżyserów oraz kamerzysty.  Sukcesem młodzieży jest to iż zdobyli  „Wyróżnienie” na terenie Delegatury Kuratorium Oświaty  Rybnika, Kuratorium Oświaty z Katowic oraz Delegatury Kuratorium Oświaty  Bielska Białej na  poziomie szkół masowych. Uroczystość odbyła  się 19 października 2012 w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej-Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Praktycznego. Zastępca okręgowego inspektora pracy R. Pięta podziękowała za zaangażowanie wszystkich zespołom z kolei J. Bochenek- zastępca dyrektora Delegatury Kuratorium w Rybniku podsumował dotychczasową  współpracę z OIP          w Katowicach oraz zachęcał uczestników, oraz ich opiekunów do startu           w kolejnej edycji konkursu. Wśród nagród ufundowanych przez Państwową Inspekcję Pracy dla laureatów znalazły się dyplomy, aparaty fotograficzne oraz słowniki ortograficzne ufundowane przez delegaturę kuratorium. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli OIP w Katowicach oraz delegatury kuratorium podjęła decyzję o nieprzyznawaniu w 2012 roku pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajęła drużyna  Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, trzecie miejsce dla  Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie. Wyróżnienie powędrowało dla  Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie im. Janusza Korczaka oraz Zespołu Szkół nr 6  w Jastrzębiu Zdroju W pierwszym  filmie wystąpili : Adam Niemczyk, Bartek Kania, Darek Buchcik, w drugim natomiast aktywnie uczestniczyli: Artur Kalemba, Marta Szafrańska, Dominika Gliklich, trzecim - Justyna Biela, Jan Botor, Sylwia Paszek, czwarty- Grzegorz Hałat, Katarzyna Faruga, Katarzyna Mazurek. Podczas okolicznościowego spotkania w szkolnej świetlicy uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć filmy w szkole.