WARSZTATY EKOLOGICZNE Z SIANA

Dnia 25.06.2012 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologiczno- przyrodniczych z siana. Dzieci poznały właściwości naturalnego materiału, jakim jest siano. Zapoznane zostały również ze sposobem wykonania różnorodnych form. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem modelowali kule z siana, a następnie owijali je nićmi. Nad wszystkim czuwali prowadzący warsztaty artyści ludowi - Pani Danuta i Pan Marian Gałuszka. Dodatkowe wsparcie stanowili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Wszystkie gotowe elementy, potrzebne do stworzenia pracy, łączyła specjalnym klejem pani Danusia. Dzieci, natomiast samodzielnie dobierały elementy ozdobne dla swoich wytworów- groch, fasolkę, kukurydzę itp. Na ich oczach powstawały przepiękne kotki, wiewiórki i ptaszki. Nagrodą za uczestnictwo w warsztatach była jeszcze jedna forma z siana- serduszko przeznaczona dla mamy z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Praca materiałem przyrodniczym jakim jest siano jest dla naszych dzieci rzadkością. Z pewnością rozbudzona ciekawość, wyzwoliła u nich wielkie zainteresowanie i chęć tworzenia.