XII POWIATOWA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W czwartek, 31 maja 2012 roku, około godziny 9 zaczęła się XIII Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, która podsumowywała XII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień”. Konkurencje – zabawy, m.in. łapanie byka na lasso, siatkówka kocami, tenis łopatkami, przenoszenie ryżu, piłka nożna w płetwach, tory przeszkód itp., odbyły się na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, przy ulicy Zamenhofa 5a. Uczestnikami byli uczniowie i wychowankowie:

-         Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli

-         Świetlicy Terapeutycznej w Pszczynie

-         Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie

-         Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Pszczynie

-         Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach

-         Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie

Nad naszym zdrowiem czuwał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pogotowie Ratunkowe z Pszczyny. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu  stowarzyszenia "Razem" działającemu przy Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy w Rodzinie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie, przy współudziale Oddziału Regionalnemu Olimpiad Specjalnych Polska-Śląskie. Wszystkim, dzięki którym mogliśmy się wspaniale bawić, bardzo dziękujemy.