KONKURS WIEDZY O JANUSZU KORCZAKU

11 października 2012 roku w ramach obchodów Roku  Korczakowskiego uczniowie gimnazjum, szkoły zawodowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy  brali udział w konkursie wiedzy o Januszu Korczaku. Tematyka zadań konkursowych związana była z 70 rocznicą założenia Domu Sierot oraz 100 rocznicą śmierci Korczaka i jego wychowanków.

Aby bliżej poznać postać patrona szkoły - uczestnicy konkursu zespołowo rozwiązywali zadanie logiczne, krzyżówki, testy. W wyniku konkursu powstały ciekawe plakaty, których wykonanie zaktywizowało członków wszystkich zespołów. Uczniowie mieli również okazję oglądać fragmenty filmu A. Wajdy „ Korczak” a następnie odpowiadać na pytania dotyczące filmu. Podczas konkursu uczestnicy wykazywali się znajomością tematu, posiadaniem informacji o patronie, umiejętnością współpracy w grupie i zaangażowaniem.

Mamy nadzieję, że dla naszej  młodzieży postać J. Korczaka pozostanie nadal  autorytetem a dzięki jej poznawaniu będą rozwijać swoją osobowość oraz wrażliwość, zgodnie ze słowami J. Korczaka : „nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.