Hipoterapia

W  miesiącu maju i czerwcu uczniowie klas 1u, 2u oraz 1-3 uau  mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z hipoterapii. Nasze zajęcia odbywały się pod okiem wykwalifikowanego terapeuty Pani Marceliny Adamskie- Krzempek, przy udziale konia o  imieniu Antares. Hipoterapia jest to działanie terapeutyczne i rehabilitacyjne polegające  na kontakcie z koniem, jeździe konnej i ćwiczeniach na koniu. Różnorodność oddziaływań konia podczas hipoterapii pozwala równocześnie usprawniać  ruchowo, intelektualnie i korzystnie wpływać na kondycję psychiczną. Hipoterapia daje możliwość nawiązania swoistego dialogu z tak dużym a jednak posłusznym zwierzęciem jakim jest koń, sprawowanie nad nim opieki i pielęgnowanie pozwala naszym uczniom czuć się potrzebnymi, kształtuje odpowiedzialność.  Bardzo ważny jest jednak jeszcze inny aspekt  -przyjemność i rekreacja. Najwięcej radości i przyjemności, którą czerpią nasi uczniowie z zajęć hipoterapii, płynie właśnie z kontaktu z żywą istotą, łagodną, przyjazną i w pełni ich akceptującą.

Zajęcia z hipoterapii są możliwe dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenia „RAZEM”.