PROJEKT EDUKACYJNY "WODA"- WYCIECZKA

W roku szkolnym 2013/2014 klasy 2 i 3 gimnazjum „L”  ZSnr3 w Pszczynie realizują program   edukacyjny, którego tematem jest „Woda”.  Jednym z celów projektu jest poznanie zasobów wodnych naszego regionu. Dla realizacji tego celu uczniowie wyjechali na wycieczkę do Centrum Edukacji Technicznej w  Goczałkowicach, gdzie byli uczestnikami  zajęć edukacyjnych. Gimnazjaliści  poznali historię zbiornika wodnego i zapory na Wiśle, która znajduje się w Goczałkowicach. Dowiedzieli się jakie korzyści przynosi zapora ludziom oraz jak funkcjonuje środowisko przyrodnicze w jej obrębie. Nauczyli się jak powinniśmy rozsądnie korzystać z zasobów wodnych naszego otoczenia i całej Ziemi. Na koniec zajęć uczestnicy wzięli udział w konkursie wiedzy. Zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci koszulki z logo ośrodka.

Wyposażeni w podstawową wiedzę na temat wody,  uczniowie będą mogli zmierzyć się z kolejnymi tematami związanymi z realizacja projektu.