Bawmy się razem

20 maja br. odbyło się coroczne Spotkanie Integracyjne „Bawmy się razem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1p i 1-3pb oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie byli to gimnazjaliści z Goczałkowic z p. Moniką Młodzik.

Motywem przewodnim tegorocznego Spotkania było wspólne gotowanie. Uczniowie przygotowywali: zupę jarzynową i pizzę w czterech smakach. Pracy nie brakowało. Każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Było dużo obierania, krojenia, zagniatania ciasta i tworzenia różnych kompozycji smakowych. Nasi uczniowie mogli się wykazać przed gośćmi umiejętnością nakrywania do stołu i podawania potraw. Po wspólnym obiedzie zjedliśmy smaczny deser. Serwowaliśmy lody z bitą śmietaną i owocami. Gdy przyszedł czas na porządki, rąk do pracy nie brakowało, dlatego te mniej przyjemne czynności jak zmywanie i wycieranie naczyń, poszły nam bardzo sprawnie. Na zakończenie Spotkania rozdaliśmy jego uczestnikom pamiątkowe dyplomy i odprowadziliśmy gości na dworzec kolejowy.

Szkoda, że następny Słoneczny Tydzień dopiero za rok. Na szczęście spotkamy się z naszymi gośćmi już za dwa tygodnie i wybierzemy się na wspólne zwiedzanie Krakowa!

M. Baranowska, D. Kowalczyk