Koncert laureatów XV Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej dla Ośrodków Kształcenia Specjalnego

W piątek, 24. 05 zakończyła się kolejna XIII już edycja Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień”. Był to czas  wspólnych zabaw, spotkań , konkursów. Bogaty program Tygodnia pozwolił wychowankom okolicznych ośrodków kształcenia specjalnego na wykazanie się swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach: sportowych, wokalnych, aktorskich, plastycznych. Po wielu dniach słonecznych zmagań dotarliśmy do finału, który odbył się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Tradycyjnie finałowego dnia ogłoszono wyniki  oraz rozdano nagrody Powiatowego Przeglądu Piosenki. Przegląd ten miał miejsce we wtorek, 21. 05. 2013r. W szerokiej gamie programów muzycznych i artystycznych zaprezentowali się wówczas wychowankowie Domu Pomocy Społecznej z Pielgrzymowic, Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Świetlicy Terapeutycznej z Pszczyny, Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie , Specjalnego Ośrodka Edukacyjno- Rehabilitacyjno-Leczniczego dla dzieci Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie i Grzawie oraz Caritas Matka Boża Różańcowa z Starej Wsi. Trzyosobowa komisja w składzie: p. Barbara Sopot-Zembok, p. Danuta Abramowicz-Heczko i p. Joanna Wiktorko bardzo wysoko oceniła tegoroczne występy. Stąd jury postanowiło przyznać wszystkim występującym w kategorii zespoły grupom równorzędne I miejsca. Przy czym przyznano dwie I nagrody specjalne oraz Grand Prix. Oto wyniki:

GRAND PRIX

Zespołowi URWISY Z ANTESA z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Pszczynie

W KATEGORII SOLIŚCI:

I nagrodę zdobyli:

ŁUKASZ KAWNIK- Specjalny Ośrodek Edukacyjno- Leczniczo- Rehabilitacyjny dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach,

ANDRZEJ SIKORA, MARCIN NIEDZIAŁKOWSKI- Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie,

II nagrodę zdobyli:

ŁUKASZ KOŚCIELNY, MARCIN NIEDZIAŁKOWSKI- Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie,

III nagrodę zdobyła:

GABRIELA CETNARSKA- Dom Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach

W KATEGORII ZESPOŁY- SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM:

I nagroda specjalna:

URWISY- Zespół Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie,

I nagrody:

EKIPA Z ZAMCZYSKA- Specjalny Ośrodek Edukacyjno- Rehabilitacyjno- Leczniczy dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach,

MALUCHY Z ZAMCZYSKA- Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjno- Leczniczy dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach,

SŁONECZNI - Zespół Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie,

W KATEGORII ZESPOŁY-  DOROŚLI:

I nagroda specjalna:

ALECHANDRO I SENIORITY- Środowiskowy Dom Samopomocy w Grzawie,

I nagrody:

RASTA ŚWIETLIKI- PSOUU Świetlica Terapeutyczna w Pszczynie,

ŚDesiowcy- Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie,

ENTUZJAŚCI- Caritas Matka Boża Różańcowa w Starej Wsi

Wykonawcami koncertu finałowego byli laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. W ich wykonaniu usłyszeć można było znane przeboje i ich oryginalne interpretacje, oraz ciekawe muzyczne aranżacje. Wszystkie występy oklaskiwane były gromkimi brawami. Finał „Słonecznego Tygodnia zakończył się oficjalnym jego zamknięciem, którego dokonali dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych pan Grzegorz Kuczera oraz wice Burmistrz Miasta Pszczyna pani Barbara Sopot- Zembok. Dziękując  publiczności za wspaniałą i żywiołową reakcję mamy nadzieję na spotkanie za rok. Do zobaczenia!

Dorota Warzecha- Nowok