ŚLUBOWANIE KLASY I ZAWODOWEJ

Dnia 29 października 2013r. w naszej placówce obchodziliśmy tradycyjne święto: Ślubowanie uczniów klasy pierwszej zawodowej kształcącej się w zawodzie kucharz, połączone z Pasowaniem na ucznia zawodówki. W uroczystości tej wzięli udział: Pan Dyrektor mgr Grzegorz Kuczera, Zastępca Dyrektora Pan mgr Marian Ogrodnik, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły oraz Uczniowie szkoły zawodowej i gimnazjum. Pierwszoklasiści z powagą ślubowali na sztandar szkoły godne wypełnianie nowych obowiązków uczniowskich. Po części ceremonialnej, pełnej powagi i skupienia przyszła kolej na część bardziej rozrywkową. Pasowanie na ucznia zawodówki w tym roku szkolnym odbyło się w „Dolinie Muminków”. Ta znana i zacna rodzinka towarzyszyła zabawom i konkursom Otrzęsin, zakończonych przyjęciem uczniów klasy pierwszej do grona „zawodowców”. Koleżanki i koledzy starszych klas z radością powitali w swoich szeregach nowicjuszy, jako pełnoprawnych członków społeczności szkoły zawodowej. Były uśmiechy na twarzach, wzruszenie, dyplomy i upominki, a na końcu pamiątkowe zdjęcie i poczęstunek.  Uczniowie nie zapomnieli też o patronie szkoły.  Po uroczystości złożyli kwiaty na Placu Zwycięstwa       i Wolności pod Tablicą upamiętniającą Janusza Korczaka.

Ta uroczystość na pewno długo pozostanie nam w pamięci!