CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

Za oknem szaro i zimno, a w Przysposobieniu pachnie piernikami… Nadchodzi Boże Narodzenie. Dla naszych uczniów jest to czas szczególny!  Pracy jest więcej niż zwykle, ale nikt nie narzeka! Chyba magia Świąt sprawia, że nie czujemy zmęczenia i wciąż nam się chce. Już od października powstają kartki świąteczne. Nasz przepis na nie jest bardzo prosty: odrobina wyobraźni, dużo pracy, szczypta estetyki i gotowe! Wykonujemy też bombki z cekinów i tasiemek. To bardzo żmudna i trudna praca. Tu podstawą są sprawne palce. Jak ze zwykłej szklanej butelki stworzyć coś niezwykłego? Pomalować ją farbami do szkła. Trzeba być cierpliwym i precyzyjnym, aby osiągnąć efekty jak na zdjęciach.

Pomysł na prezent? Znając podstawy techniki Decoupage możemy wykonać je samodzielnie. Wystarczy trochę pracy, by ozdobić wieszak na klucze, lustro, tackę czy talerz. Do ozdoby naszych domów można wykonać wiszące stroiki. A na świąteczny stół- obowiązkowo pierniczki!  Żadne nie smakują tak, jak te wykonane własnoręcznie. My to wiemy najlepiej! Za nami miesiąc tworzenia, drugi przed nami… Jednak, gdy nadejdą Święta, będziemy mogli cieszyć się efektami naszej ciężkiej pracy!

Dominika Kowalczyk