II spotkania integracyjne z Gimnazjum nr 1

29 maja b.r. o godzinie 9.00, w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pszczynie, zaczął się II Dzień Integracji. Wolontariusze Szkolnego Koła Charytatywnego Caritas, działającego przy PG1, zaprosili do zabawy młodszych uczniów z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie. Dzień ten był wynikiem współpracy pomiędzy tymi szkołami, połączonymi akcjami wolontariatu, trwającej od roku szkolnego 2007/2008. Dzieci, pod tegorocznym hasłem „Rok Bezpiecznej Szkoły”, mogły spotkać się z policjantami oraz strażakami. Wspólna zabawa ze starszymi kolegami, zajęcia plastyczne oraz „zwiedzanie” wozu strażackiego i wizyta Sznupka, dostarczyły upośledzonym umysłowo uczniom niesamowitych wrażeń. Dopełnieniem słonecznego dnia był słodki posiłek oraz nagrody dla każdego małego uczestnika. Wraz z uczniami szkoły specjalnej bawili się wychowankowie Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego. Zabawa odbyła się dzięki pracy i pomocy wielu osób. Głównym organizatorem byli uczniowie PG1 pod kierunkiem p. Doroty Szklanny i z przychylnością p. Dyrektor Teresy Gandyk-Bigos. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pszczynie dostarczyli mnóstwa atrakcji. Właściciele pszczyńskich firm Instal-Sanit oraz Hurtowni Zabawek „Domino” byli fundatorami nagród. Uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy z ZSnr3 upiekli ciasta dla gości. II Dzień Integracji swoją obecnością zaszczycili: proboszcz parafii Wszystkich Świętych  ks. Krystian Janko oraz Dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji p. Marian Grygier. Uśmiech „od ucha do ucha”, stale goszczący na buzi każdego dziecka,  najlepiej świadczył o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Maluchy nie chciały się żegnać z wolontariuszami i z niecierpliwością oczekują na powtórkę.

Zdjęcia są autorstwa p. Moniki Mazurczyk oraz uczennic PG1 Sandry Brzęczek i Natalii Wituły. Dziękujemy za udostępnienie.

Monika Szczygieł