Pieśnią patriotyczną świętowaliśmy Dzień Niepodległości.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole przybrały wyjątkowy charakter. Radosny nastrój świętowania wolnej Polski można było zaobserwować w galowych strojach, kotylionach narodowych i uśmiechach. Zamiast tradycyjnej akademii zorganizowaliśmy koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej. Pieśni patriotyczne należą do tej grupy pieśni, które stają się coraz bardziej „historią”, szczególnie dla młodego pokolenia Polaków. Ideą widowiska zatytułowanego " Pieśń o tej co nie zginęła" było ocalenie od zapomnienia pieśni oraz tańców, które stanowią istotną część dziedzictwa kulturowego naszego narodu. Uczniowie zaprezentowali poloneza, mazura oraz animowali tekst śpiewanych pieśni. Widowisko muzyczno- taneczne przeplatane prezentacją multimedialną zachęcało do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. W koncercie wystąpili uczniowie klasy 1 zawodowej, uczennice gimnazjum oraz uczniowie szkoły podstawowej. Na  zaproszenie do wspólnego śpiewania odpowiedzieli nauczyciele: pani Beata Kutarba, pani Romana Baron oraz pani Dorota Nowok. Zespołem tanecznym kierowała śpiewająco pani Kinga Grynpeter. Do śpiewu akompaniował pan Zbigniew Lejawka.  Podczas uroczystości uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie śpiewali pieśni patriotyczno- żołnierskie. Koncert dostarczył wszystkim uczestnikom wzruszających przeżyć, a dla uczniów był doskonałą lekcją żywej historii.

Izabela Wojtylak