Z OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU

W kwietniu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne z udziałem uczniów klas gimnazjalnych. Poprowadziła je Mirosława Gad– reżyser teatru dzieci i młodzieży. Warsztaty odbyły się w dwukrotnie i trwały dwie godziny lekcyjne:

·         4 kwietnia - uczniowie gimnazjum U,

·         25 kwietnia - uczniowie gimnazjum L, szkoły zawodowej oraz klasy VI L.

W trakcie warsztatów uczestnicy: mieli okazję dowiedzieć się z jakich elementów składa się spektakl teatralny, co potrzebne jest do realizacji prostego dzieła scenicznego, co to jest pantomima itd.

Uczniowie mieli również szansę stworzyć własne etiudy z wykorzystaniem kostiumów, masek, rekwizytów. Oczywiście nie obyło się bez ćwiczeń dykcyjnych, z ruchu scenicznego               i tych rozwijających wyobraźnię. Niezwykle interesujące były: animacja lalek, marionetek oraz gra maską, w których uczniowie wykazali się iście twórczą ekspresją.

Zajęcia zakończyły się prezentacją samodzielnie przygotowanych krótkich etiud, rekwizytów, elementów scenografii, kostiumów i masek.