Ø KO Katowice
Ø OKE Jaworzno
Ø WOM Katowice
Ø Pszczyna

„ Kamienie na szaniec” wyjazd do kina uczniów klas gimnazjalnych i szkoły zawodowej.

Uczniowie o filmie:

Dnia 17 marca 2014 roku wyjechaliśmy do kina na film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Akcja opowiada o losach trzech przyjaciół: Alka, Rudego i Zośki walczących w Szarych Szeregach przeciwko niemieckim żołnierzom. Wydarzenia rozgrywają się w Warszawie podczas okupacji, w latach 1939-43. Uważam, że reżyserowi udało się odzwierciedlić klimat wojny… Przeżyłam niezapomniane wrażenia i z całą pewnością mogę polecić go innym.

Oliwia z klasy I zawodowej

… Film był bardzo ciekawy i trzymał w napięciu. Najbardziej poruszyła mnie scena kiedy Jan Bytnar pseudonim Rudy był katowany przez hitlerowców. Ten film bardzo polecam, każdy Polak powinien go zobaczyć.

Jan z klasy z III zawodowej

Uważam, że film „Kamienie na szaniec” był bardzo ciekawy i wzbogacił moją wiedzę o II wojnie światowej. Pokazano w nim, że nie tylko dorośli walczyli o wolną Polskę ale również młodzież, która działała w różnych organizacjach. Dzięki tym bohaterom mamy wolny kraj.

Piotr z III zawodowej

Utkwiły mi w pamięci brutalne sceny torturowania Rudego przez gestapowców. Podobało mi się jak harcerze z Szarych Szeregów przeprowadzili akcję odbicia Rudego z rąk hitlerowców w akcji pod Arsenałem.

Artur z III gimnazjum

Organizatorzy dziękują Stowarzyszeniu „Razem” za dofinansowanie do wyjazdu uczniów.