LEKCJA IPN

12 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się lekcja historii przeprowadzona przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej z Katowic. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas III, IV ,V i VI szkoły podstawowej. Temat lekcji :             "Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski" poświęcony był polskim barwom narodowym w ujęciu współczesnej historii naszego państwa. Dzieci miały możliwość zapoznania się z informacjami na temat tego, kiedy i w jakich okolicznościach używa się barw narodowych oraz jakie symbole narodowe nierozerwalnie są związane z naszą państwowością. Pracownik IPN przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych oraz filmu edukacyjnego oprowadził również naszych uczniów po symbolach narodowych oraz powstaniu państwa polskiego. Ciekawą formą poznania pojęcia niepodległości była piosenka. Podczas części warsztatowej  najbardziej aktywni uczniowie, mieli okazję wykazać się zdobytą wiedzą  i  otrzymać pozytywne oceny oraz upominki ufundowane przez IPN.

Izabela Wojtylak