Ślubowanie nowych uczniów i św. Mikołaj

Nadszedł grudzień-  miesiąc niezwykły, pełen oczekiwania- na Mikołaja, na Święta, na prezenty. Pierwszy zagląda do nas Mikołaj. Czekają na niego wszyscy, szczególnie zaś uczniowie gimnazjum U oraz SPDP, którzy nie mogą doczekać się spotkania z nim. A spotkanie to nastąpiło  wyjątkowo 4 grudnia. Dzień ten jest szczególny w kalendarzu naszej szkoły. Odbywają się w tym dniu dwie ważne uroczystości. Pierwsza to pasowanie uczniów klasy I, a druga to właśnie spotkanie z Mikołajem. W tym roku szkolnym progi naszego Gimnazjum „U” przekroczyło ośmioro nowych uczniów. To oni byli bohaterami pierwszej części uroczystości. Poprzez złożenie przysięgi oraz pasowanie przez pana Dyrektora stali się mianowanymi uczniami naszej szkoły. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.Następnie nadszedł czas, by zawitał do nas Mikołaj. Nie przyszedł z pustymi rękami. Ale zanim wszyscy uczniowie otrzymali prezenty musieli zmierzyć się z zadaniami związanymi z wiedzą o Mikołaju oraz tradycjach bożonarodzeniowych. Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej wspaniale się bawili, a wręczone prezenty sprawiły mnóstwo radości. Dziękujemy Ci Mikołaju i już czekamy na spotkanie z Tobą za rok.

Dorota Warzecha- Nowok