FINAŁ SŁONECZNEGO TYGODNIA

W piątek, 23.05.2014 zakończyła się kolejna XIV już edycja Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień”. Był to czas wspólnych zabaw, spotkań, konkursów. Bogaty program Tygodnia pozwolił wychowankom okolicznych ośrodków kształcenia specjalnego na wykazanie się swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach: sportowych, wokalnych, aktorskich, plastycznych. Każde spotkanie miało swój wyjątkowy charakter. Obfitowało w szereg przeżyć i pozytywnych emocji. Jednym z ważniejszych wydarzeń ”Słonecznego Tygodnia” był XVI Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej dla  Ośrodków Kształcenia Specjalnego, który miał miejsce we wtorek 20.05.2014. Po wielu dniach słonecznych zmagań dotarliśmy do Finału, który odbył się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Tradycyjnie finałowego dnia ogłoszono wyniki  oraz rozdano nagrody Powiatowego Przeglądu Piosenki. W  tegorocznym konkursie Grand Prix otrzymał zespół „Urwisy” ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie. Ten dzień stał się również dniem „Święta Szkoły” Zespołu Szkół nr 3. Wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni odznakami Janusza Korczaka- patrona naszej szkoły. Finał „Słonecznego Tygodnia” zakończył się oficjalnym jego zamknięciem, którego dokonali dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych pan Grzegorz Kuczera oraz Starosta Pszczyński pan Paweł Sadza.

Dziękując  wszystkim za wspaniałe i żywiołowe przeżycia mamy nadzieję na spotkanie za rok.

Do zobaczenia

Dorota Warzecha- Nowok