ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY- JANUSZA KORCZAKA

Dzień 23 maja 2014r. był dla nas szczególny, ponieważ oprócz podsumowania Słonecznego Tygodnia, tradycyjnie już obchodziliśmy  Święto Szkoły. Przedstawiciele samorządów uczniowskich szkoły podstawowej oraz gimnazjum i zawodówki, złożyli kwiaty przy tablicy naszego Patrona dr Janusza Korczaka. W imieniu nas wszystkich, z udziałem sztandaru szkoły, uczcili jego pamięć minutą ciszy. Zgodnie z Ceremoniałem szkolnym uczniowie podczas Święta Szkoły otrzymali  nagrody za wysiłek,  pracę i wzorową postawę.
W Szkole Podstawowej Nr 23 tytuł honorowy i odznakę  „Jak król Maciuś Pierwszy”  otrzymali:

• Jagoda Osękowska

• Weronika Zdunek

• Klaudia Szweda

• Hubert Kokot

• Wiktoria Giel

W Gimnazjum Nr 7, Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 4  i Szkole Przysposabiającej do Pracy uczniowie  zostali wyróżnienie Odznakami Korczakowskimi: OSIĄGAJĄCY SUKCESY, MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA  i  POSZUKIWACZ WIEDZY.

Odznaki Korczakowskie w kategorii  OSIĄGAJĄCY SUKCESY otrzymali:

• Dominika Lipiec

• Angelika Wybrańczyk

• Dominika Gliklich

• Mateusz Ligenza

W kategorii MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA odznaczenia otrzymali:

• Agnieszka Pastuszka

• Sandra Polok

• Maria Podbioł

• Kamil Mendzla

• Justyna Skapczyk

• Joanna Utrata

• Mariusz Zielonka

• Katarzyna Nowak

Odznaki Korczakowskie w kategorii  POSZUKIWACZ WIEDZY otrzymali:

• Patrycja Mincer

• Oliwia Żurek

• Dominik Zientek

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 przyznał tytuł „ Jak Korczak” oraz statuetkę dla ucznia wyróżniającego się szacunkiem wobec innych, wysoką kultura osobistą, życzliwością, zaangażowaniem w życie szkoły, odwagą i chęcią niesienia pomocy innym. Ten nowy zwyczaj został wpisany w tradycję szkoły dzięki uczniowi, który swą postawą natchnął nas- pedagogów do promowania takich ludzi.

Nagrodę Dyrektora otrzymał Piotr Janosz

Wszystkim odznaczonym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i wszystkim naszym uczniom życzymy motywacji do dalszej pracy. Nasz patron wskazywał jak ważne jest nagradzanie:

"Daj dzieciom dobrą wolę,
daj wysiłkom ich pomoc,
ich trudom błogosławieństwo.
Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą,
ale najpiękniejszą”.