MUZYCZNE ZMAGANIA

Od czwartku trwa XIV edycja spotkań integracyjnych „Słoneczny Tydzień”. Wtorek, 20. 05. był dniem muzycznym. Na deskach sceny Pszczyńskiego Centru Kultury wystąpili uczestnicy XVI Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej dla  Ośrodków Kształcenia Specjalnego. W konkursie wystąpiło 6. solistów oraz 8 zespołów. Wykonawcy są podopiecznymi ośrodków kształcenia specjalnego znajdujących się na terenie naszego powiatu. W szerokiej gamie programów artystycznych zaprezentowali się wychowankowie Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie i  w Grzawej, Specjalnego Ośrodka Edukacyjno- Rehabilitacyjno- Leczniczego dla dzieci Niewidomych i Niedowidzących,  Świetlicy Terapeutycznej oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie. Tegoroczny konkurs przyniósł różnorodność w interpretacji utworów. Emocjonalność wystąpień i żywa reakcja publiczności sprawiła, że przegląd przebiegł na bardzo wysokim poziomie.

Występy uczestników oceniała dwuosobowa  komisja w składzie:

p. Barbara Sopot- Zembok

p. Danuta Abramowicz- Heczko

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie w piątek podczas uroczystego Finału „Słonecznego Tygodnia” w Pszczyńskim Centrum Kultury o godz. 10.30.

Dorota Warzecha- Nowok